Filia w Ostrowcu Św.

Miesiąc Bibliotek Szkolnych - lekcja biblioteczna

W październiku każdego roku obchodzony jest Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Od początku celem obchodów jest podnoszenie poziomu czytelnictwa, popularyzacja kultury czytelniczej wśród młodego pokolenia, rozbudzanie zainteresowania książką ale także promocja bibliotek szkolnych i ich działań. Święto to pozwala na integrację środowiska bibliotecznego.
Nikt nie rodzi się czytelnikiem. Czytelnikiem się stajemy, jeśli wybierzemy: czytać czy nie. Dobrze jest aby kontakt z książką i czytaniem odbył się jak najwcześniej, a biblioteka to dobre miejsce dla wszystkich - małych i dużych.
Tym razem MMBS celebrujemy pod hasłem: "Wyobraź sobie…".

08 października 2019 roku miało miejsce biblioteczne spotkanie z uczniami klas III i IV z PSP Nr 10. O bibliotece, nie tylko szkolnej opowiedziała p. Małgorzata Golis pracownik Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej Filii w Ostrowcu Św.. Uczniowie usłyszeli na jakich zasadach działa biblioteka, poznali układ zbiorów na półkach, dowiedzieli się jak sobie poradzić z wyszukiwaniem pozycji książkowych. Wspólnie z prowadzącą ułożyli biblioteczny savoir vivre, czyli zasady zachowania się w bibliotece. Na koniec spotkania uczniowie mogli zobaczyć na slajdach prezentacji jak wyglądały biblioteki
w dawnych czasach, a jak obecnie. Szczególnie przypadła im do gustu bardzo nowoczesna biblioteka
w Chinach.
Spotkanie wszystkim podobało się. Planujemy kontynuację takich spotkań bibliotecznych.

Małgorzata Golis