Filia w Ostrowcu Św.

Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

To największe doroczne święto czytania jest organizowane w ramach kampanii „Cała Polska czyta dzieciom” nieprzerwanie od 2001 roku. Celem akcji jest rozwijanie zainteresowań czytelniczych już od najmłodszych lat oraz propagowanie idei głośnego czytania. Bardzo ważne jest także zwrócenie uwagi na potrzebę czytania dzieciom, aby obudzić w nich zamiłowanie do książek.
Biblioteka Pedagogiczna po raz kolejny włączyła się w obchody tej ogólnopolskiej akcji, organizując cykl ciekawych spotkań z małymi czytelnikami. Nie przez tydzień, a przez cały miesiąc naszą placówkę odwiedzały dzieci z ostrowieckich przedszkoli i szkół podstawowych. Na tegoroczną edycję głośnego czytania wybrałyśmy książkę pt. Paw, co ogon miał z przyjaźni. Autorem tej niedługiej, ale niezwykle wartościowej lektury jest Pan Poeta. Bajkopisarz ma na swoim koncie wiele zabawnych, rymowanych historii, które uczą morałem, a bawią treścią. W książce znajdujemy piękne dowody szczerej, serdecznej przyjaźni.
Czytaniu towarzyszyły pogadanki i zgadywanki, które dotyczyły bohaterów ulubionych książek, zabawy inspirowane literaturą dziecięcą oraz zajęcia plastyczne. Spotkania udowodniły naszym małym gościom, że czytanie wnosi w życie dużo radości, a książka może stać się największym ich przyjacielem.

Małgorzata Szurek