Filia w Ostrowcu Św.

Konkurs czytelniczy "Z lektura pod rękę" Akademia Pana Kleksa

Na jakiej ulicy mieściła się Akademia Pana Kleksa?
Kto to jest Adaś Niezgódka?
Jaka była historia szpaka Mateusza?
Co to jest kleksografia i przędzenie liter?
W jakim stroju chodził Pan Kleks i co kryło się za żelaznymi furtkami ogrodu Akademii?
Na te i wiele innych pytań odpowiadali uczestnicy międzyszkolnego konkursu czytelniczego, który odbył się 28 października 2019 roku w murach filii Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Kielcach, w Ostrowcu Św.
Konkurs czytelniczy "Z lekturą pod rękę" dotyczył znajomości lektury Akademia Pana Kleksa. Uczestnikami byli uczniowie klas IV-VI z ostrowieckich szkół podstawowych - PSP 1, PSP 9 i dwie drużyny z PSP 10. Konkurs składał się z części pisemnej - test jednokrotnego wyboru oraz dwóch konkurencji, podczas których uczestnicy odpowiadali na pytania, ustnie. Wszyscy wykazali się ogromna wiedzą w temacie: główne wątki lektury, magiczne przedmioty, analiza fragmentów tekstu, charakterystyka bohaterów.  Nad prawidłowością odpowiedzi i punktacją czuwała komisja konkursowa.
Werdyktem Jury: I miejsce zajęła drużyna z PSP1, II miejsce drużyna z PSP 9, III miejsce drużyna z PSP 10 klasa - IV. Wyróżnienie przypadło drużynie z PSP 10- klasa VI. Rywalizacja była bardzo wyrównana. O zajętych miejscach decydował 1 punkt!
Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni dyplomami i nagrodami rzeczowymi.
Gratulujemy im wysokiego poziomu wiedzy, a opiekunom fantastycznego przygotowania uczniów do współzawodnictwa.

Małgorzata Golis