Filia w Ostrowcu Św.

Dzień Pluszowego Misia

Dnia 25 listopada Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Kielcach Filia w Ostrowcu Św. razem z dziećmi z Przedszkola Publicznego nr 21 świętowała Dzień Pluszowego Misia. Przedszkolaki z tej okazji przyniosły ze sobą swoje ukochane misie, opowiadały o nich, odgadywały zagadki, obejrzały prezentację multimedialną o znanych i lubianych misiach z dziecięcych bajek. Dzieci z grupy "Niezapominajki" przedstawiły program artystyczny, w czasie którego wszyscy wesoło bawili się przy "misiowych przebojach".
Ważnym punktem uroczystości była wizyta Pani Bibliotekarki z Biblioteki Pedagogicznej, która w ramach całorocznej akcji "Cała Polska Czyta Dzieciom" przeczytała dzieciom książeczkę Mały miś.
Rozstrzygnięty został też międzygrupowy konkurs plastyczny "Pluszowy miś". Każda grupa wykonała postać misia inną techniką plastyczną, wszystkie prace były przepiękne i zajęły I miejsce. Przedszkolaki otrzymały nagrody  i dyplomy.
Trudno sobie wyobrazić świat bez pluszowego misia, bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!” Najważniejszy cel imprezy - radość ze wspólnej zabawy z przyjaciółmi, został osiągnięty, a my cieszymy się z tego, że mogliśmy to współorganizować.

Małgorzata Szurek