Filia w Ostrowcu Św.

XXIV Tydzień Kultury Języka

W dniach 7-12 III 2016 r. obchodzony był po raz XXIV Tydzień Kultury Języka. Hasło tegorocznego święta brzmiało "Szkoła otwarta na kulturę i czytelnictwo".
Z tej okazji w PBW w Kielcach Filia Ostrowiec Św., zorganizowanych zostało szereg spotkań z uczniami szkół podstawowych i gimnazjalnych, między innymi z PSP w Waśniowie, oraz Niepublicznej Szkoły Podstawowej i Gimnazjum im. St. Konarskiego w Ostrowcu Św. W sumie bibliotekę pedagogiczną odwiedziło około 80 osób. Podczas zajęć młodzież dowiedziała się o tendencjach i zainteresowaniach czytelniczych osób mieszkających w Polsce. Po burzliwej dyskusji, wszyscy bez wyjątku, potwierdzili wyższość książki drukowanej nad komputerem. Wspólnie przypomnieli sobie zalety czytania. Uczestnicy spotkań mogli zobaczyć różne ciekawe egzemplarze, dostępne w naszej bibliotece. Na koniec obejrzeli prezentację pt. "Ciekawostki dla miłośników książek", która spotkała się z dużym zainteresowaniem obecnych.
Spotkaniu towarzyszyła wystawa, nawiązująca do tematyki.
Tydzień Kultury Języka okazał się wielkim świętem, nie tylko samego języka polskiego, ale przede wszystkim świętem kultury i tradycji czytelniczych naszego kraju. Zorganizowane przez p. Małgorzatę Szurek zajęcia oraz wystawa, wzbudziły zaciekawienie zarówno młodzieży, jak i nauczycieli. 

Małgorzata Szurek