Filia w Ostrowcu Św.

"Nitką malowane" - warsztaty w ramach "Sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy"

"Nitką malowane" to warsztaty, które odbyły się w naszej Bibliotece 12 kwietnia 2016 roku. Było to kolejne spotkanie w ramach "Sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy".
Podczas warsztatów prowadzonych przez firmę Szarfa p. Heleny Pietroń uczestnicy nauczyli się podstaw wykonywania zakładki do książki przy pomocy nowatorskiej metody M-N-V.
Zakładka zawsze kojarzyła się z książką więc wiedzę i umiejętności, które nauczyciele zyskali na tych warsztatach będą mogli spożytkować na zajęciach ucząc dzieci samodzielnego przygotowania swojej, oryginalnej i niepowtarzalnej zakładki za pomocą nici, kolorowej bawełny i winylu. Mamy nadzieję, że będzie to sposób nie tylko na rozbudzenie dziecięcej wyobraźni ale także sposób aby zachęcić dzieci do czytania książek.
Jak mówili prowadzący warsztaty: ... "Każda zakładka jest niepowtarzalna. Nigdy nie wykonujemy dwóch takich samych. Właściciel może poczuć się wyjątkowo wiedząc, że przedmiot który trzyma
w ręku jest jedyny w

swoim rodzaju. W każdą zakładkę wkładamy cząstkę siebie. Nasze wyroby posiadają duszę"…
Wszyscy uczestnicy zajęć odebrali je bardzo pozytywnie i z zadowoleniem zabierając ze sobą na koniec własnoręcznie wykonaną na zajęciach kolorową zakładkę. Wyrazili także głośno chęć do wzięcia udziału w kolejnych, podobnych zajęciach.
Każdy z nauczycieli, którzy wzięli udział w warsztatach otrzymali zaświadczenie o ukończeniu warsztatów "Nitką malowane".

Małgorzata Golis