Filia w Ostrowcu Św.

Przedszkolaki w bibliotece - spotkanie 2

1 marca 2017 r. naszą bibliotekę odwiedziła grupa dzieci z PP nr 19 w Ostrowcu Św. Tematem spotkania było magiczne miejsce jakim jest biblioteka. Przedszkolaki obejrzały film pt. Świnka Pepa
w bibliotece
, który stał się punktem wyjścia do rozmowy o tym czym jest biblioteka, czy jest w niej dużo książek, co można zrobić w bibliotece oprócz wypożyczenia książek, o zasadach, których należy przestrzegać korzystając z biblioteki. Przypomnieliśmy sobie także w jaki sposób należy czytać książki, aby służyły innym przez długie lata. Wykorzystując fakt, że 3 marca będzie Międzynarodowy Dzień Pisarzy porozmawialiśmy o książkach i osobach, które je napisały. Okazało się, że dzieci znają twórców piszących dla dzieci takich jak Brzechwa, Tuwim czy Porazińska. Po wysłuchaniu fragmentu książki autorstwa Janiny Porazińskiej pt. Agnieszka opowiada bajkę przedszkolaki miały za zadanie dopowiedzieć własne zakończenie, co okazało się prostym ćwiczeniem. Widać było ogromne zaangażowanie i dobrą zabawę. Dzieci poznały także pracę pań bibliotekarek, mogły też samodzielnie skanować kody kreskowe na książkach ,co bardzo im się podobało. Na zakończenie dzieci otrzymały zakładki do książek pozyskane z Wydawnictwa Literatura specjalizującego się w wydawnictwach dla dzieci. Zwiedzanie biblioteki było punktem końcowym naszego spotkania.
W podziękowaniu zaś za ciekawe zajęcia /opinia dzieci/ biblioteka otrzymała własnoręcznie wykonanego przez dzieci bociana mającego zwiastować rychły początek wiosny. Dziękujemy i zapraszamy ponownie.

Barbara Pawelec