Filia w Starachowicach

"Wieczór wspomnień"  - 10-lecie Uniwersytetu Trzeciego Wieku

W dniu 26 października w naszej bibliotece miał miejsce "Wieczór wspomnień", który odbył się w ramach obchodów jubileuszu 10-lecia istnienia Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Starachowicach. To właśnie dekada działalności była tematem spotkania. Uczestnicy przypomnieli sobie początki, które sięgają aż 2004 r., kiedy to po raz pierwszy padła propozycja utworzenia UTW w naszym mieście. Dosyć długo trwała realizacja projektu, ale ostatecznie 10.11.2007 roku odbyła się uroczysta inauguracja I roku akademickiego 2007/2008.
Uczestnicy "Wieczoru..." opowiadali o swoich pierwszych krokach w progach Uniwersytetu. Było wesoło, poważnie, czasem wzruszająco... Wspominano tych, których w UTW już nie ma... Jednak optymizm studentów wziął górę nad smutkiem, śpiewano piosenki, opowiadano dowcipy, czytano wiersze.
Wszelką pomocą przy obsłudze sprzętu wykorzystanego podczas uroczystości (komputer, projektor, ekran) służyła Beata Kusiak.
Patrząc na uczestników spotkania, na ich zaangażowanie, oddanie i przede wszystkim pogodę ducha można być pewnym, że Uniwersytet Trzeciego Wieku w Starachowicach nigdy nie zakończy swojej działalności. Czego bardzo i serdecznie życzymy!

Beata Kusiak