Filia w Starachowicach

Rok Czytelnictwa

W związku z obchodami Roku Czytelnictwa, który ma być „czasem wzmożonych i zintegrowanych działań na rzecz wzrostu czytelnictwa oraz poszerzania wiedzy społecznej o książce” naszą bibliotekę odwiedzali młodzi aktualni i przyszli czytelnicy. Nauczyciele bibliotekarze z Filii byli również zapraszani celem przeprowadzenia zajęć do placówek oświatowych. Odbyło się więc kilka spotkań dla przedszkolaków pod hasłem „Poznajemy bibliotekę pedagogiczną i jej zbiory” oraz dla uczniów gimnazjów pt: „Biblioteka pedagogiczna warsztatem pracy gimnazjalisty”.
Najmłodsi bardzo byli zainteresowani informacją o książkach i o dbaniu o nie, a także zachwyceni możliwością skorzystania z multimediów, wśród których największym powodzeniem cieszyły się audiobooki i programy edukacyjne.
Starsi uczniowie natomiast docenili fakt, że mogą korzystać z takiej placówki, jaką jest biblioteka pedagogiczna i poszerzać swoją wiedzę przez korzystanie z jej bogatych i urozmaiconych zbiorów.
Z wszystkimi grupami czytelników poruszany był temat praw autorskich, pracy księgarza i bibliotekarza. Młodzi ludzie mieli okazję także poznać dokładniej zbiory Filii.

Beata Kusiak