Filia w Starachowicach

Sekcja literacka w bibliotece

Sekcja literacka „Feniks” działająca w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku, postanowiła w rozpoczynającym się roku akademickim kontynuować swoje spotkania w Filii PBW. Pierwsze spotkanie odbyło się w dniu 16.10.2014 r. a zdominowały je sprawy organizacyjne (ustalanie kolejnych terminów; szczegółów „Głośnego czytania nocą”, w ramach którego będą przedstawiane przez Sekcję fragmenty utworów Stefana Żeromskiego; dyskusja nad zbieraniem materiałów do drugiego tomiku wierszy, który ma zostać wydany do końca roku; dyskusja nad wyborem kandydatów do Rady Seniorów UTW).
Stałym punktem spotkań Sekcji jest omawianie wydarzeń kulturalnych. Była więc mowa o Literackiej Nagrodzie Nobla i jej laureatach z 2014 roku (Patrik Modiano) i 2013 roku (Alice Munro), polskiej Nagrodzie Literackiej Nike (Karol Modzelewski). Uczestnicy dyskutowali o zeszłorocznej laureatce Joannie Bator, która otrzymała nagrodę za książkę pt.: „Ciemno, prawie noc”.
Uczestników spotkania interesowały także nagrodzone w ostatnim czasie trzy filmy polskie: „Chce się żyć”, „Ida” i „Papusza”.
Nie mogło także zabraknąć informacji o śmierci młodej polskiej aktorki Anny Przybylskiej i samobójczej śmierci amerykańskiego aktora Robina Williamsa.
Uczestnikom spotkań zawsze towarzyszą i służą pomocą pracownicy Filii.

Beata Kusiak