Filia w Starachowicach

Warsztaty dla nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej

29.01 w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Kielcach Filia w Starachowicach odbyły się zorganizowane przez placówkę warsztaty dla nauczycieli. Wzięło w nich udział trzydzieści nauczycielek edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej. W trakcie trwania spotkania panie poznały materiały edukacyjne, dzięki którym zajęcia z dziećmi mogą być bardziej atrakcyjne.
Dowiedziały się, iż dzięki ich wykorzystaniu w swojej pracy można m.in. ćwiczyć spostrzeganie i tzw. myślenie kombinatoryczne, wzmacniać koncentrację i uwagę dziecka, odbiór sensoryczny, pobudzać kreatywność, wdrażać do wysiłku, relaksu.
Można także wspomagać z ich wykorzystaniem edukację dzieci, które z różnych przyczyn nie opanowały jeszcze umiejętności poprawnego pod względem artykulacyjnym wysławiania się, mają problemy w komunikacji z otoczeniem oraz trudności w czytaniu i pisaniu. 
Taka nauka poprzez zabawę z wykorzystaniem odpowiednich materiałów rozwija u dziecka zdolność do myślenia i zapamiętywania, uczy wytrwałości, wzmacnia koncentrację i skutecznie pomaga przezwyciężyć trudności w procesie uczenia się, wspomaga umiejętność analizowania, tworzenia logicznych struktur i kombinacji, jest systemem skutecznej edukacji, który rozwija u dziecka spostrzegawczość i koncentrację oraz kształtuje osobowość i charakter.
Nauczyciele bardzo chętnie i z zaangażowaniem uczestniczyli w warsztatach. Dopytywali o szczegóły metodyczne. W ich opinii spotkanie było bardzo dynamiczne i efektywne.

Monika Górczyńska