Filia w Starachowicach

Międzynarodowy Dzień Książki i Praw Autorskich

W związku z Międzynarodowym Dniem Książki i Praw Autorskich w dniu 23 kwietnia odbyły się Szkole Podstawowej w Lubieni zajęcia, które poprowadziła Beata Kusiak. Poświęcone były temu, bez czego książka nie miałaby szans na powstanie, a mianowicie na temat pieniędzy. Spotkanie odbyło się w oparciu o prezentację multimedialną sporządzoną na podstawie zbiorów naszej biblioteki. Uczniowie
z klas V i VI z bardzo dużym zainteresowaniem wysłuchali ciekawostek z historii, dowiedzieli się, jak zmieniały się sposoby płacenia za towary. Zapoznali się też z książkami dotyczącymi numizmatyki, jakie dostępne są w naszej placówce.

Beata Kusiak

 

23.04.15 r. w Szkole Podstawowej w Lubieni uczniowie klas O, I, II aktywnie uczestniczyli w zajęciach Niezwykłe przygody zabawek. Rysowali swoje ulubione zabawki, rozwiązywali zagadki i rebusy. Zajęcia przygotowała i poprowadziła Aldona Adamczyk.

Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, przypadającego na dzień 23 kwietnia w Szkole Podstawowej w Lubieni odbyła się lekcja na temat: "Książka moim przyjacielem na podstawie baśni H. Ch. Andersena”. Pretekstem do wybrania tego tematu jest również 210. rocznica urodzin tego wybitnego pisarza. W lekcji wzięła udział 3 i 4 klasa. Uczniowie dowiedzieli  się wielu ciekawostek na temat życia Andersena, a następnie z wielkim entuzjazmem wykonywali liczne ćwiczenia na temat baśni. Zajęcia przygotowała i poprowadziła Magdalena Staszewska. 

Magdalena Staszewska