Filia w Starachowicach

Warsztaty dla nauczycieli

10 czerwca 2016 r., warsztaty edukacyjne skierowane do nauczycieli, zwłaszcza nauczycieli bibliotekarzy związanych z siecią współpracy, z terenu miasta i powiatu, poprowadziła pani Karolina Grodecka, związana z Koalicją Otwartej Edukacji oraz autorka Przewodnika po Otwartych Zasobach Edukacyjnych, jedna z liderek OZE w Polsce.
Tematem spotkania były "Otwarte zasoby edukacyjne w codziennej pracy nauczyciela” - zagadnienie bardzo aktualne, jeszcze dla wielu osób nieznane.
Trenerka chętnie podkreślała jak wielkie znaczenie w nauczaniu zdobywa rozrastająca się baza OZE. Polska jest w tej dziedzinie jednym z czołowych propagatorów i już obecnie bazy OZE są niezwykle bogate w pomoce naukowe przydatne zarówno nauczycielom jak i uczniom. Obecni na szkoleniu poznali serwisy, z których bez kolizji z prawem można pobierać zdjęcia, muzykę, filmy, scenariusze zajęć, inne materiały potrzebne w codziennej pracy.
Uczestnicy, w praktyce z powodzeniem uczyli się wykorzystywania różnych źródeł OZE.
Intensywne w wiedzę warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem i na pewno wpisały się doskonale w doskonalenie zawodowe biorących w nich udział nauczycieli.

Monika Górczyńska