Filia w Staszowie

Noc Bibliotek 2016

Biblioteki to instytucje, w których przede wszystkim promuje się kulturę słowa pisanego. Obecnie coraz większe znaczenie zyskują także inne formy. Biblioteka to także miejsce spotkań - miejsce komunikacji społecznej, to miejsce dla każdego. Okazją do takiego spotkania była zorganizowana w naszej bibliotece Noc Bibliotek. Odbyła się z ¾ czerwca, od godziny 2000-800. Imprezę zorganizowano wspólnie z nauczycielami bibliotekarzami z Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica ul. Koszarowa w Staszowie - p. Joanna Gąsior i p. Justyna Pasternak. W nocnym spotkaniu uczestniczyła młodzież szkół ponadgimnazjalnych.
Rozpoczęliśmy „Nocnymi rozmowami o książkach”. Uczestnicy wypowiadali się na temat swoich preferencji czytelniczych. Proponowane lektury zapisywane były na plakatach. Następnie po obejrzeniu filmu edukacyjnego o Wisławie Szymborskiej, bawiliśmy się w układanie limeryków. Był również czas na wspólne przygotowanie kolacji i przy której rozmowy o książkach i filmach nie ustawały.
Różne gry dydaktyczne dawały chwilę relaksu. Na koniec obejrzeliśmy film edukacyjny o problemach młodzieży. Noc zakończyliśmy wspólnym śniadaniem i podsumowaniem imprezy oraz ustaleniem kolejnych, wspólnych spotkań.
Noc Bibliotek to specjalny czas na przeżycie nowej przygody kulturalnej i społecznej, na odkrywanie Biblioteki na nowo, na spotkanie z drugim człowiekiem.

Monika Stemplewska