Filia we Włoszczowie

Zaproszenie na spotkanie sieci współpracy samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka Filia we Włoszczowie i biblioteka szkolna przy Zespole Placówek Oświatowych nr 1  we Włoszczowie zapraszają nauczycieli bibliotekarzy z terenu powiatu włoszczowskiego do wzięcia udziału w spotkaniu sieci współpracy i samokształcenia bibliotekarzy szkolnych "Biblioteka wczoraj, dziś i jutro", które odbędzie się 4 kwietnia 2019 r. w godz. 1100-1300
w ZPO nr 1 we Włoszczowie przy ul. Partyzantów 24 (II piętro, lokal biblioteki szkolnej).

Zgłoszenia będą przyjmowane w PBW Filii we Włoszczowie  do 1 kwietnia  telefonicznie pod nr 41-39-432-39 lub drogą elektroniczną pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Przebieg spotkania:

 1. Prezentacja multimedialna "Biblioteka wczoraj, dziś i jutro" (Izabela Falana, nauczyciel bibliotekarz ZPO nr 1 we Włoszczowie):
  • funkcje i zadania bibliotek szkolnych na przestrzeni wieków,
  • nowe technologie i przestrzeń bibliotek szkolnych,
  • zadania nauczycieli bibliotekarzy we współczesnej szkole,
  • promowanie czytelnictwa wśród uczniów.
 2. Wymiana doświadczeń na temat działań związanych z dofinansowaniem zasobów i wyposażenia biblioteki szkolnej  (zbiorów, sprzętu komputerowego, mebli).
 3. Ustalenie terminu i tematyki kolejnego spotkania sieci współpracy i samokształcenia bibliotekarzy szkolnych w roku szkolnym 2019/2020.

Justyna Kowalska