Filia we Włoszczowie

Zaproszenie na 27. Europejskie Dni Dziedzictwa

W ramach 27. edycji Europejskich Dni Dziedzictwa, odbywających się pod hasłem "Polski splot", Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Kielcach Filia we Włoszczowie zaprasza nauczycieli i uczniów na prelekcję multimedialną "Włoszczowa w pierwszych latach niepodległości". 
Włoszczowa została pozbawiona praw miejskich w 1869 r. w ramach represji po powstaniu styczniowym. Odebrane prawa odzyskała w 1919 r.  Prelekcja przybliży codzienne życie włoszczowian
w odbudowującym się państwie polskim, sytuację społeczno-polityczną i gospodarczą miasta. Warto dodać, że w tym roku Włoszczowa obchodzi podwójny jubileusz - 480. rocznicę nadania praw miejskich i 100-lecie przywrócenia tych praw po okresie zaborów. 
Zajęcia będą prowadzone w umówionych wcześniej terminach w godzinach 1000-1600.

Serdecznie zapraszamy! 

 

Miejsce - siedziba PBW Filii we Włoszczowie przy ul. Wiśniowej 10  
Termin - wrzesień - październik 2019 r. 
Czas - 60 min. 
Zgłoszenia - tel. nr 41-394-32-39 / e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Zdjęcia ze strony Gminy Włoszczowa http: //wloszczowa.pl/p,65,historia: Pocztówki wykonane nakładem kieleckiego fotografa Stanisława Saneckiego w czasie I wojny światowej

Justyna Kowalska