Filia we Włoszczowie

Spotkanie uczestników sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy szkolnych

19 grudnia 2019 r. w PBW Filii we Włoszczowie odbyło się spotkanie w ramach sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy szkolnych z terenu powiatu włoszczowskiego. Tematem przewodnim spotkania był jeden z kierunków realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2019/2020  - Profilaktyka uzależnień w szkołach i placówkach oświatowych.

Przebieg spotkania:

  1. Prelekcja multimedialna "Dopalacze - zanim po nie sięgną" (Beata Turczyńska - psycholog z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej we Włoszczowie).
  2. Zapoznanie z literaturą dotyczącą profilaktyki uzależnień w szkołach i placówkach oświatowych w oparciu o wystawę tematyczną.
  3. Prezentacja zestawień bibliograficznych wspomagających nauczycieli w realizacji podstawowych kierunków polityki oświatowej w roku szkolnym 2019/2020.
  4. Dyskusja, wymiana doświadczeń i ustalenie terminu i tematyki kolejnego spotkania sieci współpracy i samokształcenia bibliotekarzy szkolnych.

W spotkaniu sieci uczestniczyło 12. nauczycieli bibliotekarzy z terenu powiatu włoszczowskiego. Serdecznie dziękujemy Pani Beacie Turczyńskiej z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej we Włoszczowie za przyjęcie zaproszenia i udział w spotkaniu nauczycieli bibliotekarzy.

J. Kowalska