„Nowoczesne Doradztwo Zawodowe w Szkole Podstawowej” – nowe czasopismo w zbiorach Czytelni. Zapraszamy do korzystania!

„Nowoczesne Doradztwo Zawodowe w Szkole Podstawowej” – nowe czasopismo w zbiorach Czytelni. Zapraszamy do korzystania!

Drodzy Czytelnicy!

Informujemy, że od stycznia 2024 r. w zbiorach Czytelni dostępne jest czasopismo ,,Nowoczesne Doradztwo Zawodowe w Szkole Podstawowej” – miesięcznik dla doradców zawodowych i nauczycieli zajmujących się doradztwem zawodowym w szkołach podstawowych.
,,Nowoczesne Doradztwo Zawodowe w Szkole Podstawowej” jest czasopismem fachowym, pozwalającym sprawnie przygotować i przeprowadzić program doradztwa zawodowego w szkole podstawowej, który zainteresuje uczniów i pozwoli im odkryć swoje zainteresowania oraz możliwości rozwoju. Zawiera scenariusze zajęć oraz karty pracy, które są zgodne z obowiązującymi trendami oraz oczekiwaniami zarówno uczniów, jak i rodziców. Zapewnia kompleksowe wsparcie w realizacji Wewnątrzszkolnego Systemu Doradztwa Zawodowego.

Redakcja czasopisma

Marta Koch-Kozioł – redaktor merytoryczna
Psycholog, doradca zawodowy, politolog o specjalności polityka społeczna i praca socjalna, nauczyciel. Doktorantka w Instytucie Psychologii Polskiej Akademii Nauk w Warszawie, członek Rady Naukowej IP PAN. Od lat związana z pracą w placówkach oświatowych, ekspert wiodący projektu pozakonkursowego MEN „Przygotowanie trenerów”. Prowadzi szkolenia, warsztaty i treningi m.in. z zakresu doradztwa zawodowego, specjalnych potrzeb edukacyjnych, kompetencji miękkich.

Małgorzata Bugaj
Doradca zawodowy w szkole podstawowej i liceum, nauczyciel informatyki, przedsiębiorczości i marketingu, autor i kierownik projektów edukacyjnych dla szkół i przedszkoli, coach, trener szkoleń dla dyrektorów, nauczycieli i doradców zawodowych, współautor programów doradztwa zawodowego ORE.

Katarzyna Druczak
Pedagog, trener, od 22 lat doradca zawodowy. Absolwentka poradnictwa na Uniwersytecie Wrocławskim, studiów podyplomowych z zakresu poradnictwa zawodowego, filozofii i etyki oraz przedsiębiorczości. Jest wicedyrektorem oraz szkolnym doradcą zawodowym w Zespole Szkół w Wałbrzychu. Zajmuje się szkoleniami nauczycieli z zakresu doradztwa edukacyjno-zawodowego i pedagogiki szkolnej.

Agnieszka Kośkiewicz
Doradca zawodowy, psycholog z długoletnim doświadczeniem w branży doradczej i psychologicznej w różnych środowiskach i kulturach organizacyjnych. Realizuje zajęcia warsztatowe dla uczniów i rodziców dotyczące planowania kariery. Udziela pomocy szkolnym koordynatorom doradztwa zawodowego w opracowaniu i realizacji Wewnątrzszkolnego Systemu Doradztwa Zawodowego.

Ewa Kruk-Krymula
Doradca zawodowy, pedagog, trener zarządzania, coach, konsultant terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach (TSR), certyfikowany trener FRIS. Od kilkunastu lat pracuje z ludźmi, towarzysząc im w rozwoju osobistym, edukacyjnym, przechodzeniu przez zmianę. Zajmuje się szkoleniami, warsztatami, treningami w zakresie kształtowania kompetencji uniwersalnych oraz konsultacji i sesji jako doradca zawodowy.

Renata Maciejczyk
Nauczycielka, trenerka i doradca zawodowy. Jest absolwentką Wydziału Pedagogiki Uniwersytetu Śląskiego. Pracuje z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Prowadzi własną firmę szkoleniową, współpracuje jako trener z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz Regionalnym Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli.
Część teoretyczna styczniowego numeru zawiera artykuły:
– ,,Krytyka a komunikat konstruktywny. Metody i techniki przekazywania feedbacku”
– ,,Sztuka krytycznego myślenia – kompetencja ambitnego ucznia i pracownika”
W części praktycznej znajdują się scenariusze zajęć oraz karty pracy na temat krytyki, przeznaczone dla 3 poziomów edukacyjnych: klas 1–3, 4–6 i 7–8.
W bieżącym numerze można znaleźć również plakat ,,Kiedy krytyka jest konstruktywna, czyli budująca?” oraz informację o konkursie z nagrodami. Zapraszamy do Czytelni! Przygotowała Marta Trela.

Z wyrazami szacunku
Sylwester Kasprzyk 
Dyrektor PBW w Kielcach  

Nowe czasopismo w zbiorach naszej Czytelni