Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka
w Kielcach
Filia we Włoszczowie

29-100 Włoszczowa ul. Wiśniowa 10
Tel. 41-394-32-39 | wloszczowa@pbw.kielce.pl

Filia PBW we Włoszczowie

Uwaga czytelnicy!

W okresie wakacji biblioteka będzie czynna od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-16:00.
Terminy przerw urlopowych:
od 20 do 24 lipca 2020 r.
od 17 do 21 sierpnia 2020 r.

godziny otwarcia:

poniedziałek – piątek

9:00 – 17:00

sobota

nieczynna

Pracownicy

mgr Justyna Kowalska – kierownik
mgr Sylwia Balsam
mgr Anna Szczecińska – pracownik obsługi

Powiat włoszczowski

1. Miasto i Gmina Włoszczowa
2. Gmina Kluczewsko
3. Gmina Krasocin
4. Gmina Moskorzew
5. Gmina Radków
6. Gmina Secemin

Księgozbiór liczy ponad 25 tys. woluminów. Są to przede wszystkim pozycje z zakresu pedagogiki, psychologii i nauk społecznych. Gromadzone są czasopisma z zakresu pedagogiki i bibliotekoznawstwa. W zbiorach audiowizualnych znajdują się programy komputerowe, filmy edukacyjne i audiobooki. Biblioteka dysponuje bogatym zbiorem regionalnym.

Wejście

Zapraszamy do zapoznania się z zestawieniami bibliograficznymi sporządzonymi przez naszych pracowników. Wszystkie pozycje znajdują się w zbiorach włoszczowskiej filii.

O bibliotece

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Kielcach Filia we Włoszczowie prowadzi działalność od 1953 r. W poczet czytelników przyjmowani są nauczyciele, studenci oraz inne osoby pełnoletnie z terenu woj. świętokrzyskiego. Czytelnicy mogą wypożyczyć do 8 książek i do 8 multimediów na okres 30 dni. Użytkownik ma prawo dwukrotnie prolongować książki i multimedia. W bibliotece działa Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej. Dla uczniów prowadzone są lekcje z zakresu edukacji regionalnej, polonistycznej czytelniczej i medialnej. Filia wspomaga biblioteki szkolne poprzez organizowanie spotkań w ramach sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy, sporządzaniu zestawień bibliograficznych z zakresu aktualnych problemów pedagogicznych i udzielaniu pomocy metodycznej. Na życzenie czytelników wykonywane są skany materiałów bibliotecznych oraz sporządzane zestawienia tematyczne. Biblioteka organizuje wystawy okolicznościowe i tematyczne, współpracuje z placówkami oświatowymi i środowiskiem lokalnym.