Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka
w Kielcach
Filia we Włoszczowie

29-100 Włoszczowa ul. Wiśniowa 10
Tel. 41-394-32-39 | wloszczowa@pbw.kielce.pl

Filia PBW we Włoszczowie

godziny otwarcia:

poniedziałek – piątek

9:00-16:00

sobota

nieczynne

Pracownicy

mgr Justyna Kowalska – kierownik
mgr Sylwia Balsam
mgr Anna Szczecińska

Powiat włoszczowski

1. Miasto i Gmina Włoszczowa
2. Gmina Kluczewsko
3. Gmina Krasocin
4. Gmina Moskorzew
5. Gmina Radków
6. Gmina Secemin

Lekcje o Włoszczowie 2 lutego, 2024
Zajęcia z pierwszakami 30 listopada, 2023
Odzyskanie niepodległości… 27 listopada, 2023
Lekcje, lekcje… 17 listopada, 2023
Ekologiczna Noc Bibliotek 2023 11 października, 2023
Narodowe Czytanie 2023 18 września, 2023

Księgozbiór liczy ponad 25 tys. woluminów. Są to przede wszystkim pozycje z zakresu pedagogiki, psychologii i nauk społecznych. Gromadzone są czasopisma z zakresu pedagogiki i bibliotekoznawstwa. W zbiorach audiowizualnych znajdują się programy komputerowe, filmy edukacyjne i audiobooki. Biblioteka dysponuje bogatym zbiorem regionalnym.

Wejście

Zapraszamy do zapoznania się z zestawieniami bibliograficznymi sporządzonymi przez naszych pracowników. Wszystkie pozycje znajdują się w zbiorach włoszczowskiej filii.

O bibliotece

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Kielcach Filia we Włoszczowie prowadzi działalność od 1953 r. W poczet czytelników przyjmowani są nauczyciele, studenci oraz inne osoby pełnoletnie z terenu woj. świętokrzyskiego. Czytelnicy mogą wypożyczyć do 8 książek i do 8 multimediów na okres 30 dni. Użytkownik ma prawo dwukrotnie prolongować książki i multimedia. W bibliotece działa Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej. Dla uczniów prowadzone są lekcje z zakresu edukacji regionalnej, polonistycznej czytelniczej i medialnej. Filia wspomaga biblioteki szkolne poprzez organizowanie spotkań w ramach sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy, sporządzaniu zestawień bibliograficznych z zakresu aktualnych problemów pedagogicznych i udzielaniu pomocy metodycznej. Na życzenie czytelników wykonywane są skany materiałów bibliotecznych oraz sporządzane zestawienia tematyczne. Biblioteka organizuje wystawy okolicznościowe i tematyczne, współpracuje z placówkami oświatowymi i środowiskiem lokalnym.