Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka
im. Gustawa Herlinga-Grudzińskiego w Kielcach Filia we Włoszczowie

29-100 Włoszczowa ul. Wiśniowa 10
Tel. 41-394-32-39 | wloszczowa@pbw.kielce.pl

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Gustawa Herlinga-Grudzińskiego w Kielcach Filia we Włoszczowie

godziny otwarcia:

poniedziałek – piątek

9:00-16:00

sobota

nieczynne

WAKACYJNY CZAS PRACY BIBLIOTEKI 
(od 24 czerwca do 31sierpnia)
– biblioteka czynna w godz. 8-15.
– sobota – nieczynne
– przerwa urlopowa w pracy biblioteki – od 29 lipca do 02 sierpnia 2024 r. 
ZAPRASZAMY

Pracownicy

mgr Justyna Kowalska – kierownik
mgr Sylwia Balsam
mgr Anna Szczecińska

Powiat włoszczowski

1. Miasto i Gmina Włoszczowa
2. Gmina Kluczewsko
3. Gmina Krasocin
4. Gmina Moskorzew
5. Gmina Radków
6. Gmina Secemin

W świecie legend… 29 kwietnia, 2024
Lekcje regionalne 29 kwietnia, 2024
Hip-hop i poezja 25 marca, 2024
Lekcje o Włoszczowie 2 lutego, 2024

Księgozbiór liczy ponad 25 tys. woluminów. Są to przede wszystkim pozycje z zakresu pedagogiki, psychologii i nauk społecznych. Gromadzone są czasopisma z zakresu pedagogiki i bibliotekoznawstwa. W zbiorach audiowizualnych znajdują się programy komputerowe, filmy edukacyjne i audiobooki. Biblioteka dysponuje bogatym zbiorem regionalnym.

Wejście

Zapraszamy do zapoznania się z zestawieniami bibliograficznymi sporządzonymi przez naszych pracowników. Wszystkie pozycje znajdują się w zbiorach włoszczowskiej filii.

O bibliotece

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Gustawa Herlinga-Grudzińskiego w Kielcach Filia we Włoszczowie prowadzi działalność od 1953 r. W poczet czytelników przyjmowani są nauczyciele, studenci oraz inne osoby pełnoletnie z terenu woj. świętokrzyskiego. Czytelnicy mogą wypożyczyć do 8 książek i do 8 multimediów na okres 30 dni. Użytkownik ma prawo dwukrotnie prolongować książki i multimedia. W bibliotece działa Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej. Dla uczniów prowadzone są lekcje z zakresu edukacji regionalnej, polonistycznej czytelniczej i medialnej. Filia wspomaga biblioteki szkolne poprzez organizowanie spotkań w ramach sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy, sporządzaniu zestawień bibliograficznych z zakresu aktualnych problemów pedagogicznych i udzielaniu pomocy metodycznej. Na życzenie czytelników wykonywane są skany materiałów bibliotecznych oraz sporządzane zestawienia tematyczne. Biblioteka organizuje wystawy okolicznościowe i tematyczne, współpracuje z placówkami oświatowymi i środowiskiem lokalnym.